Ο Φαρμακευτικός Σύλλογος Αττικής (Φ.Σ.Α.) διοργανώνει, σε συνεργασία με τη φαρμακευτική εταιρεία Frezyderm, επιστημονική ημερίδα με κεντρικό θέμα: «Ολοκληρωμένη ηλιοπροστασία; Ρωτήστε το φαρμακοποιό σας!», την Τετάρτη 11 Ιουνίου 2008 και ώρα 19.30, στο Jockey’ s Country Club (Ολυμπιακό Χωριό, Τατόι). Στην εκδήλωση θα αναπτυχθούν θέματα που αφορούν την ηλιοπροστασία, τρόπους προσέγγισης των καταναλωτών και πώλησης αντηλιακών στο φαρμακείο, καθώς και θέματα marketing φαρμακείου (merchandising). Μετά το τέλος της ομιλίας θα ακολουθήσει δείπνο. Δηλώσεις συμμετοχής στη γραμματεία του Φαρμακευτικού Συλλόγου Αττικής. |
«Ολοκληρωμένη ηλιοπροστασία; Ρωτήστε το φαρμακοποιό σας!»
3/6/2008
Ημερίδα του Φ.Σ.Α. και της εταιρείας Frezyderm την Τετάρτη 11 Ιουνίου 2008
Διαβάστε επίσης
15/7/2024 10:16:36 μμΜπλακ άουτ στη διαθεσιμότητα φαρμάκων φοβούνται οι φαρμακοποιοί
Τι ζητούν από τον Αδ. Γεωργιάδη και τον ΣΦΕΕ
15/7/2024 10:09:37 μμΜπορούν οι αγωνιστές του υποδοχέα GLP-1 να μειώσουν την εμφάνιση καρκίνων που σχετίζονται με την παχυσαρκία;
Τι έδειξε νέα μελέτη στο JAMA Network Open;