![main photo](/thumb/article/652x0/27467/db879073c4defe68e07f127be7217f28.jpg)
Μετά τις εκτεταμένες φωτιές των ημερών και στο νησί των Φαιάκων, ο όμιλος ΠΡΟΣΥΦΑΠΕ έλαβε αμέσως δράση. Μέσω της μονάδας του, ΣΥΝ.ΦΑ. Κέρκυρας, παρέδωσε εχθές, 26/07/2023, υγειονομικό και φαρμακευτικό υλικό στο συντονιστικό κέντρο του Δημαρχείου της βόρειας Κέρκυρας.
Το ενδιαφέρον για το συνάνθρωπο γίνεται έμπρακτη βοήθεια! Όλοι στον όμιλο ΠΡΟΣΥΦΑΠΕ -διοίκηση, εργαζόμενοι και τα φαρμακεία που εκπροσωπεί ο όμιλος- έχουν κινητήριο δύναμη τη φράση της Maya Angelou: «Προσπάθησε να γίνεις το ουράνιο τόξο στο σύννεφο κάποιου άλλου».