![main photo](/thumb/article/652x0/17779/ca6b2f45673aa0a99d19efa445643b0c.jpg)
Ο Σύλλογος Ασθενών Ήπατος Ελλάδος «Προμηθέας» απέστειλε στις 11/10/2016, επιστολή προς τον Υπουργό Υγείας και Κοινωνικής Αλληλεγγύης κ Α. ξανθό με θέμα «Αναμένοντας τη διαπραγμάτευση».
Η ανοιχτή αυτή επιστολή έχει σκοπό να μεταφέρει στον κ Υπουργό την αγωνία των ανθρώπων που ζουν με ηπατίτιδα C, αναφορικά με τα εμπόδια που αντιμετωπίζουν στην πρόσβαση στη θεραπεία.
Την επιστολή μπορείτε να βρείτε εδώ.