Ο όμιλος επιχειρήσεων ΣΥ.ΦΑ. Θεσσαλονίκης, υπό την αιγίδα του Φαρμακευτικού Συλλόγου Θεσσαλονίκης και με την ευγενική χορηγία της Schering-Plough, διοργανώνει τη Δευτέρα 14 Απριλίου 2008 και ώρα 19.30 στο Ξενοδοχείο Hyatt επιστημονική ημερίδα με θέμα: «Αλλεργία: μία συστηματική νόσος με προεκτάσεις στην ποιότητα ζωής των ασθενών» Κατά την έναρξη της ομιλίας, σύντομο χαιρετισμό θα απευθύνουν ο πρόεδρος του Δ.Σ. του ΣΥ.ΦΑ. Θεσσαλονίκης Λ. Φαρσάκης και ο πρόεδρος του Δ.Σ. του Φαρμακευτικού Συλλόγου Θεσσαλονίκης Κ. Θεοδοσιάδης. Μετά την ομιλία θα ακολουθήσει δείπνο. |
«Αλλεργία: μία συστηματική νόσος με προεκτάσεις στην ποιότητα ζωής των ασθενών»
8/4/2008
Επιστημονική ημερίδα του ΣΥ.ΦΑ. Θεσσαλονίκης
Διαβάστε επίσης
15/7/2024 10:16:36 μμΜπλακ άουτ στη διαθεσιμότητα φαρμάκων φοβούνται οι φαρμακοποιοί
Τι ζητούν από τον Αδ. Γεωργιάδη και τον ΣΦΕΕ
15/7/2024 10:09:37 μμΜπορούν οι αγωνιστές του υποδοχέα GLP-1 να μειώσουν την εμφάνιση καρκίνων που σχετίζονται με την παχυσαρκία;
Τι έδειξε νέα μελέτη στο JAMA Network Open;