Μετά τη Γενική Συνέλευση του Φαρμακευτικού Συλλόγου Αττικής που πραγματοποιήθηκε χθες, Τετάρτη 15/1/2014, λήφθηκαν αποφάσεις για τα τρέχοντα συνδικαλιστικά θέματα που απασχολούν τον κλάδο.
Συγκεκριμένα ο Φ.Σ.Α. καταγγέλλει το νόμο Λοβέρδου για το ωράριο και ζητά την άμεση κατάργησή του, ενώ έδωσε εντολή στο Διοικητικό Συμβούλιο να πραγματοποιήσει ηλεκτρονική ψηφοφορία για το κρίσιμο ζήτημα του ωραρίου.
Επίσης ζητήθηκε άμεση πανελλαδική κινητοποίηση από τον Π.Φ.Σ. για τα κλαδικά θέματα και κυρίως για την απελευθέρωση των εκπτώσεων που επέβαλε η κυβέρνηση.
Η Γενική Συνέλευση του ΦΣΑ θα συνεχιστεί εκτάκτως όποτε χρειαστεί.